Mede dankzij jullie oppeppende woorden (bedankt daarvoor!) gaat het met mijn dip de goede kant op. Na ruim een week niet "echt" te hebben gekookt ben ik weer aan de slag gegaan. Ik verlangde weer naar rommelen in mijn keuken en lekker eten :-).
Als dessert een zeer calorierijk toetje: Pannacotta met witte chocolade (blz. 104) met daarbij lekkere aardbeien.
Vandaag heb ik "Mascarpone lasagne for the lazy cook" gemaakt. Ja, toch nog maar een recept voor een lazy cook, voorzichtig beginnen he ;-). Het recept is van Myriam van Once upon a tart. Zeer geslaagd, de schaal was in een mum van tijd leeg.
Om je bord schoon te vegen heb je knapperig vers brood nodig. Dat staat wat netter dan aflikken toch?
Stokbrood met gedroogde tomaten, basilicum en kaas
Dit is geen stokbrood in de zin van een echt stokbrood want dat wordt met een 'voordeeg' gemaakt en heeft veel langere rijstijden. Dit is meer een 'gewoon' brood in de vorm van een stokbrood.
- 5 gram droge gist
- 280 gram water, lauwwarm
- 1 theelepel gerstemoutsiroop (malt syrup) of suiker
- 1 eetlepel olie uit het potje gedroogde tomaten
- 200 gram semolinameel
- 250 gram tarwebloem
- 8 gram zout
- 45 gram vers geraspte Parmezaanse kaas
- 35 gram gedroogde tomaten op olie
- 6 gram verse basilicumblaadjes, in reepjes
- versgemalen peper
Overdoen in licht met olie ingevette kom, 1 x keren zodat alle kanten met olie bedekt zijn. Afdekken en op kamertemperatuur in ± 60 minuten tot dubbele volume laten rijzen.
Op licht ingevette werkplek storten, deeg in 2 stukken verdelen en van ieder stuk een bol maken. Laat deze afgedekt 10 minuten liggen. Vorm er vervolgens een batard van, laat weer 10 minuten liggen. Rol dan het deeg langzaam uit tot de gewenste lengte. Op bakpapier op een pizzaschep, bakplaat of in stokbroodvorm leggen en in ongeveer 60 minuten tot bijna dubbele volume laten rijzen.
Verwarm de oven 30 - 45 minuten voor het einde van de rijstijd voor op 220 ºC. Verwarm een pizzasteen mee. Zet de laatste 15 minuten een lege hittebestendige lage schaal, bijvoorbeeld een braadslede, op de bodem van de oven. Heb je geen pizzasteen dan kan je de broden ook op een gewone bakplaat bakken.
Snijd de gerezen broden met een scherp mes of scheermesje in. Schuif de stokbroden op de pizzasteen, giet 1/4 liter kokend water in de braadslede en sluit direct de deur. Trek na 15 minuten het bakpapier onder de stokbroden vandaan, haal de braadslede weg en draai de broden eventueel zodat ze gelijkmatig bruin worden. In ± 25 minuten gaar en bruin bakken.
Af laten koelen op een rooster. Kunnen goed ingevroren worden.
Eet smakelijk!



2 reacties:
Gelukkig dat je je weer wat beter voelt.
En dat sausje (marmeladesaus ) lijkt me echt heerlijk, ook die hartige stokbroden :)vind het heerlijk broodjes met een wat hartige vulling.
Heeeerlijk
Gr Gipskruit
Ben ik toch weer blij dat je nu in iedergeval uit je bakdip bent het andere tja daar heb ik als vrijgezelle man helemaal geen verstand van maar hopelijk gaat dat binnekort ook weer goed.
Vooral blijven lachen en bakken !!!!
steenbakkertje
Een reactie plaatsen